Viskas prasidėjo tada, kai supratau, kad nebesimeldžiu

Raktažodžiai:

Viskas prasidėjo tada, kai supratau, kad nebesimeldžiu. Vis trūko laiko... Tačiau vieną vakarą ėmiau sklaidyti "Dvasines pratybas", nes norėjau surasti draugei vieną pastraipėlę apie sėkmes ir nesėkmes. Tad pasiryžau perversti knygą iki galo. Netikėtai aptikau tokią mintį: "Dviejų asmenybių susitikimas yra kaip dviejų cheminių medžiagų kontaktas. Jei įvyksta reakcija, abi būna pakeistos". Iš karto pagalvojau apie Jėzų (juk mūsų mintys ateina ne iš mūsų. Jas siunčia Kažkas Geras arba Piktas, o mūsų pasirinkimas - priimti jas arba atmesti. Taigi aš priėmiau...).

Ir tada pagalvojau: dviejų asmenybių susitikimas - susitikimas su Jėzumi, tarsi dviejų cheminių medžiagų kontaktas. Įvyksta reakcija, kuri keičia iš esmės. Vien Jo žvilgsnis mus keičia, bet ar Jis pats keičiasi? Juk Jis yra tobuliausia kas tik gali būti... Kad geriau suvokčiau tai, kas įvyksta, pabandžiau pritaikyti savo biologijos žinias.

Jėzus - tarsi organinis katalizatorius (fermentas), kuris greitina chemines reakcijas (gyvenimus), o mes esam substratai, kuriuos Jis keičia. Fermentas (Jėzus) po reakcijos (susitikimo) nepakinta - lieka toks pat tobulas, nuostabus, ir toliau katalizuoja kitas reakcijas (kitų žmonių gyvenimus). Tačiau ne visi substratai yra tinkami reakcijai su fermentu. Fermentas turi aktyvųjį centrą, kur prilimpa substratas, nes jis atitinka pastarąjį tarsi raktas spyną. Taip pat yra ir su žmonėmis - kas užsidengia ausis, užmerkia akis, užsiaugina šarvus ar pasislepia kokone, tas, net Jėzaus stebimas, nereaguoja, nesikeičia. Tada reakcija nevyksta. O kiti, priėmę Jėzų į savo gyvenimą, pasiduoda negrįžtamai reakcijai.

Aš jaučiuosi kaip tas krakmolo polimeras, sudarytas iš įvairių elementų. Mano poelgiai, mintys, pasirinkimai būna įvairūs ir sudėtingi - juk aš sudėtinga molekulė.

Kaip norėčiau, kad Tu, Jėzau, žvelgtum į mane ir keistum mano širdį... Noriu būti tuo substratu, kuris atitiktų Tavo aktyvųjį centrą ir tuomet įvyktų negrįžtama reakcija. Noriu, kad padėtum atsikratyti man tos varginančios įvairovės, dviveidiškumo, neapsisprendimų ir paverstum mane paprasčiausia ‘gliukoze’. Su vienu tikslu, vienu keliu ir vienu troškimu...

Vilma Bimbirytė

Komentarai

AMI portretas

Susitikimo vieta

Oho, pro kokią prizmę įžiūrėtas Jėzus, sese:) Nuostabu! Iš tiesų galima kalbėti apie Mega Visatą ar Mikro Visatą, bet susitikimo vieta  - ta pati:)  Kaip ląstelė atkartoja Visatą, taip Visata atkartoja ląstelę  - Aš sukūriau jus pagal savo paveikslą.

Tačiau ne visi substratai yra tinkami reakcijai su fermentu? Kadangi nesu tiksliųjų mokslų atstovė ir jokios žinios manęs neapriboja, tai šitoje vietoje turiu laisvę nesutikti su tuo.

Smalsu, tiesiog, paprasčiausias smalsumas, todėl klausiu: kuo ypatinga 'gliukozė', kad norima ja būti? Tai dėl pažinimo saldumo? :)

Vilma portretas

:)

Kaip sakoma - augame ir tobulėjame (dažniausiai) :)) Teoriškai - ne visi substratai yra tinkami reakcijai su fermentu. Tikrai. Bet pritaikant šią teoriją mūsų gyvenime, manau kad šiek tiek koreguočiau šią mintį. Nes, AMI, užvedėt mane ant kelio :)) Jėzaus žvilgsnis niekieno nepalieka tokio pat... O tas nesiklausymas ir priešinimąsis Dievo valiai - tik laiko vilkinimas, nes Dievas juk pats žino, kam koks laikas įvykti... ar taip?:))

O gliukozė yra ypatinga savo funkcija - aprūpinti energija:)) Ir aprūpinti ne save - o kitus organizmus... Gera ji:))

Gražu yra tai, kad ir pačiame mūsų organizme, tam kad jis pasisavintų maisto medžiagas, jos turi būti suskaidytos į smulkiausias molekules (pvz. gliukozės). Taigi... Tam, kad padėtum kitiems, turi tapti mažiausias - nusižeminti, ir tik tuomet galėsi kitus aprūpinti energija :))

AMI portretas

Ach!

O-lė, o-lė, o-liaa! Teorijas kuria žmonės, o Dievui nėra negalimų dalykų:) Girdėjom tai ne kartą, ne?:)

Gliukozė ir paprasta, ir aprūpintoja, ir saldi - tris kart gera. Duok Die, mums stengtis taip būti:)

Vilma portretas

taip

Duok Dieve :)

AMI portretas

Ir dar:)

Ir dar:) Mane laabaaii džiugina tavo sakinukas 'Bet pritaikant šią teoriją mūsų gyvenime...' . Tiesiog negaliu atsišypsoti:))))

Vilma portretas

:)

Turbūt šypsena užkrečiamas dalykas, nes dabar nepaliauju šypsotis :))) ačiū!

web sprendimas c-4