Dievo valios beieškant

Raktažodžiai:

Iš tiesų žinau, jog krikščioniui ne valia ką nors prisiekinėti... O pažadėti? Žvelgiant į mūsų menką prigimtį, mes dažnai ką nors prižadam, pažadam, neištesim, ar dalinai ištesim. Kai iš visų jėgų stengiamės pažadą įvykdyti, jis prilygsta mūsų maldai. Ieškodami savo gyvenime Dievo valios, vykdome ją vos pajutę.

Ir kaip svarbu nesuklysti, juk pajutimai, ypatingai būdingi moterims ir merginoms, gali būti apgaulingi. Čia gali kalbėti egoizmas, puikybė ar per didelis savęs vertinimas. Bet kaipgi tada žinoti, kokia yra Dievo valia? Klausai širdies, po truputį nurimsta aistros, egoistiniai troškimai. Tylioje ramybėje ateina tiesa. Tada gali mąstyti apie Dievo valią tau, tau asmeniškai...

Turbūt pagalvosite, kad tai filosofija. Taip, o kaipgi be mąstymo jėgos. Filosofija ir yra išminties meilė arba meilė išminčiai. Tiesa gimsta kalbantis dviese, ieškant Dievo tiesos...

Galima perskaityti begalę dabar leidžiamų tikrai puikių knygų gražiais viršeliais, bet likti apdujusiam nuo informacijos gausos arba nepažintos tiesos. Gerai, jei knyga liko suprasta, jei neliko abejonių ir tau vienam aiški Dievo valia. Kaip minėjau, dar gelbsti pokalbis. Ar pastebėjote, kaip mes mažai kalbamės, o jei kalbamės, tai tuščiai, bijodami atvirumo. Pasiliekame savo išmintį sau, nebelieka nuoširdumo, artimo meilės, kuri kalbėtų, patartų, paguostų, parodytų kelią. Ir taip liekam ieškotojais. Manau, geriausias patarėjas yra tavo atvira širdis Dievo akivaizdoje. Bet dar geresnis patarėjas gali būti kunigas. Ypač abejonių metu. Kunigas išklauso ir pataria. Vertinu gyvą dvasios išmintį. Atgailos sakramentas tame esti nepamainomas.

Jurgita Fedorinienė

Komentarai

Vilma portretas

Sutinku :)

"Tylioje, ramybėje ateina tiesa..." Dievas dažniausiai prabyla tyloje, nes tyla yra tinkamiausia erdvė skleistis Jo ir žmogaus dialogui... Ir vis tik taip sunku tą tylą surasti kiekvieną dieną, kuri būna triukšminga ir pilna bruzdančių žmonių... Bet jos ieškoti verta. Buvau tai primiršusi... Ačiū, Jurgita :) Man tekstas vertingas jau tada, jei bent viena mintis įstringa į širdį :))

Laimutė portretas

Jo valia

Kaip Dievas duos, taip ir bus...

Bet ar tikrai visada Jis žino, kiek, kam ir ko duoti? Ir ar kartais nekyla abejonių Jo teikiamomis dovanomis mums? Kiekvienam…

Kažkada aš, kaip dabar atrodo, visai be tikslo bandžiau vesti derybas su Juo: kodėl man? Už ką man? Kada man? Ir vėl man?! (na, mokykla, kontroliniai, pažymiai, egzaminai, sloga prieš pasimatymus, :) po to gyvenimas ir t.t.) Tada, man tai buvo kažkas tookio... Dabar jau ne.

Visiškai, absoliučiai, besąlygiškai pasitikiu Juo. Nes esu bejėgė prieš Jį. Viską priimu su šypsena, ką tik Jis man gali duoti. Na, tik labai retai tenka "tipo" nepastebėti Jo siunčiamų dovanų man.

Per vienas rekolekcijas įsiminė žodžiai: "Jėzus yra pats nerealiausias draugas pasaulyje: besąlygiškai mylintis (tau neprivalu Jo mylėti), kiekvieną dieną dovanojantis neįkainojamas dovanas (mainais nelaukiantis nieko), niekada neišduodantis, o tavo išduotas, vis tiek lieka amžinai ir iki ausų tave įsimylėjęs..." :) )  Kaip man toli iki to...

O kaip jūs, ar priimate Jo valią, na, taip be žodžių, jei taip yra, vadinasi reikia? Neieškote savo kaltės, ar kvailų pasiteisinimų, nekeliate beprasmių klausimų? Juk retai Jis duoda tai, ko mes norime, dažniau tai, ko mums reikia.

Man tai smagu "įjungus kvailį" gyventi: ko negaliu aš, gali Jis. :)

web sprendimas c-4