Caritas rekolekcijos

2015 m. gruodžio 12 d.
Videniškiuose vyko Molėtų dekanato Caritas rekolekcijos, kuriose dalyvavo Molėtų dekanato Caritas nariai, sulaukta svečių caritiečių iš Kaišiadorių ir Širvintų. Renginio pradžioje rekolekcijų dalyviams buvo surengta ekskursija po Videniškių vienuolyną. Su vienuolyne veikiančio amatų centro edukacinio pobūdžio užsiėmimais – žvakių liejimu, kalėdaičių kepimu supažindino Molėtų krašto muziejaus direktorė Viktorija Kazlienė. Įdomi ekskursija tęsėsi antrame aukšte - ekspozicijų salėje, didelio susidomėjimo sulaukė freskų salės bei vykstantys restauracijos darbai.
Susirinkus į Videniškių bažnyčią, šv. Mišiose melstasi už caritiečius, už Videniškių parapiją.
Šv. Mišiose dalyvavo Molėtų dekanato dekanas parapijos klebonas monsinjoras Kęstutis Kazlauskas, Molėtų parapijos vikaras kun. Mindaugas Grenda, Inturkės parapijos klebonas kun. Povilas Stankevičius. Šv. Mišioms vadovavo kunigas svečias Arūnas Simonavičius, atvykęs iš Vilkaviškio vyskupijos. Pamoksle  apie adventą - laukimo metą - kun. A. Simonavičius pabrėžė tarpusavio bendravimo svarbą ypatingai pabrėždamas penkis svarbiausius bendravimo būdus – buvimą kartu, palaikymą žodžiu, prisilietimą, patarnavimą ir dovanas. Kunigas apibūdino jų prasmę ir reikšmę gyvenime, iliustravo pavyzdžiais, paaiškindamas kuo kiekvienas bendravimo būdas yra svarbus ir reikalingas. Svečio dvasininko pamokslas buvo išskirtinis taikliais pamąstymais, perpintais šmaikštumu, subtiliu sąmoju.
Po šv. Mišių Videniškių kultūros namuose vyko konferencija, kurioje paskaitas skaitė kunigas A. Simonavičius.

Linos Gaižutienės nuotraukos

Caritas rekolekcijos