Viešpatį šlovinti giesme

Raktažodžiai:

Pasidalinkit mintimis apie Palūšėje vykusią savaitgalio stovyklą "Viešpatį šlovinti giesme". :)

Svajonė portretas

Man

Giesmė - aukso indas mano maldai...

Dar vis negaliu grįžti į kasdienybę...

Stovyklos pradžioje buvo truputį sunku, tas pasimetimas ir nežinojimas ką daryti. Bet negalėjome to parodyti, turėjome išlikti ramūs.

Mokymas. Wow! Net šiurpuliukai ėjo per kūną. Šaunuolės!  Giesmė - aukso indas mano maldai. Įstrigo ir pasiliko.

Pirmą kartą per šlovinimą negalvojau apie rūpesčius, kasdienybę, atidaviau visą save. Kiekvienas giesmių žodis kalbėjo, duodamas tiek daug...

Buvo labai baisu eiti į Ignalinos bažnyčią, bet tyla ramino ir leido daug ką apmąstyti. Šv. Mišios buvo pilnos maldos ir susikaupimo, tai buvo stipru. Jėzaus buvo daug. Ėjimas atgal nepatiko, nes vos ėjau... Visi turėjo laukti, kas bėgti, kas nešti. Bet tokia meilė ir susirūpinimas, kai kurių žmonių buvo. (apkabinu). Ačiū, kad buvot šalia ir palaikėt.

Miegot nuėjom vėlai. Pavargom.

Saulės kamuoliukas ritas, labas rytas. Gražus rytas:).

Mokymas. Super! Jis man daug davė. Net išpažinties nuėjau. Bet kaip baisu buvo, dar niekada taip nebijojau, bet ačiū Martynai ir Monikai, kad buvot šalia ir padėjot. "Dievas tave myli" - tai buvo pirmi kunigo žodžiai po ilgos pauzės, kurie leido daug ką suprasti, na bet nepradėsiu aiškinti ką :).

Šlovinimas, jis užvaldė mane. Leido vėl viską pamiršti.

Džiaugiuosi, kad važiavau. Džiaugiuosi žmonėmis, kurie jautė Jėzų savyje. Džiaugiuosi ir už tuos, kuriems nepatiko. Ačiū.

Dar dabar negaliu susikaupti, vis blaško prisiminimai. Grįžau daug stipresnė, dabar dar labiau pasitikiu Jėzumi ir Jį myliu.

:)

Vilma portretas

Šlovinimas - užmaršina ar primena?

Rašei, kad šlovinimas leido viską pamiršti. Taip, sutinku - gera yra pabėgti nuo kasdienybės, rūpesčių ir visokių sunkumų pasineriant į maldą. Bet man iškilo toks klausimas - ar tokia malda yra tikra? Ar būnu atvira su Dievu, kai susitinku su Juo pamiršusi visa kita? Pamenu būdavo atvejų, kai pridarius nuodėmių nenueidavau išpažinties, bet giedodavau "Jėzau, pasitikiu Tavim, Jėzau, myliu Tave"... Taip būna. Todėl manau, kad šlovindami neturėtume bėgti nuo visko ir maldoje užsidaryti tarsi kokiame pasaulėlyje, iš kurio vėl greitai išeisime į savo aplinką ir vėl į viską žiūrėsime pavargusiomis akimis. Šlovindami neturėtume visko pamiršti. Šlovindami turėtume viską atsiminti. Atnešti viską kas vargina, nervina, nepatinka, kas sunku, kas gundo. Kasdienybė ir sunkumai turi ateiti į mūsų maldą ir tuomet malda aplankys mūsų kasdienybę. Turim būti atviri, jei norim, kad Dievas mus keistų ir gydytų :) Ačiū, Greta, kad sukėlei man tiek minčių visokių :))

Ir dar :D Kilo toks palyginimas. Mes begyvendami vis pasimirštame (pvz. kartais juk tikrai sunku prisiminti savo nuodėmes, ar ne?), taigi tarsi sergame lengva skleroze. O malda (tiksliau, per ją veikinati Šv. Dvasia) yra tarsi koks Bilobil'as, vėl atstatantis mūsų širdies atmintį :)

Svajonė portretas

Ne-viską

Aišku visko negalėjau pamiršti... Giesmė - malda leido labai daug ką prisiminti, tik jau kitaip viską išgyventi.:) O buvo dalykų, kuriuos prisiminiau nenorėdama jų atsiminti ir vijau tai tolyn (skaudžius), bet tuo džiaugiuosi. Išdrįsau nueiti išpažinties, nors niekada net nepagalvojau, kad verta eiti dėl tokių dalykų.

:))

gabi31 portretas

Aš... Jūs

Pirma diena

Atvykome į Palūšę. Visi nauji veidai. Kaip čia viskas bus? Vien klausimai ir klausimai, bet po truputį apsipratau. Buvo žaidimai, su jais mes susipažinom. Pietūs, buvo labai gera valgyti kartu. Martynos ir Monikos mokymas. Jis buvo nuostabus, bet tikriausiai visiems įstrigo šie Martynos žodžiai: Giesmė - aukso indas mano maldai. Jūs tikrai nuostabios. Šlovinimas buvo man ne koks. Labai daug blaškymosi, bet kai pajutau Jėzų, man dingo visos bėdos ir pasiliko Jis. Toliau buvo laisvalaikis. Mes kalbėjom rašėm laiškus vieni kitiems. Kun. Mindaugo katechezė. Buvo labai gražus laiškas ir jo žodžiai. Po katechezės mes jį palaiminome ir jis išskubėjo. Vakarienė buvo labai skani. Labai ačiū mūsų nuostabiems virėjams! :) Tuomet mes ėjome į Ignalinos bažnyčią. Buvo labai gera eiti į šv. Mišias. Tyla, ramybė... Buvo gražu žiūrėti į tuos, kurie tyloje keitėsi: vėliavomis, šv. Kryžiaus nešimą... Pagaliau matosi bažnyčia. Ji buvo graži. Man buvo labai gera klausytis žmonių, kurie kalbėjo vainikėlį. Prasidėjo šv. Mišios. Buvo gera klausyti, kaip kiti gieda giesmes. Per tą nuostabų laiką mane Jėzus laikė labai stipriai apkabinęs, todėl man buvo labai šilta su Juo. Po šv. Mišių mes laiminome kunigą, vadovavusį šv. Mišioms. Jam buvo truputį keista, kad mes jį laiminome savo malda. :) Grįžtame į Palūšę. Einame ir sustojam... Bet viskas po truputį ir viskas gerai. Einame, einame... Man buvo labai smagu, tik prie degalinės mes sutikome tokių žmonių, kuriems atrodė, jog mes ėjome be tikslo. Tačiau dauguma mūsų pamiršo apie tai ir mes po truputį ėjome toliau. Aš ir Regvita nešėme Kryžių. Tai buvo labai sunku ir labai didelė atsakomybė. Aš prisipažįstu man labai buvo linksma eiti. :) Nes... :DD Jau atėjome. Šilta arbata ir maistas. Visi po truputį ruošėsi miego, taip pat ir mes.

Antra diena

Saulės kamuoliukas ritas, labas rytas! :)

Niekas nenorėjo keltis. Bet po truputį atsikėlė. Mankšta nuo kalniuko ant kalniuko ir visų nuotaikos puikios. Liudijimai buvo nuostabūs, mane žavėjo Tomo ir Antano. Man labai buvo gražūs visų, bet jų įsiminė labiausiai. Rašėme laiškus, kalbėjome, žaidėme „UNO“ ir t. t... Valgėme ir gėrėme arbatą. Ėjome į bažnyčią. Ši bažnyčia buvo dar gražesnė už Ignalinos, nors ir maža, bet stebuklinga. Šlovinimas. :) Buvo pats nuostabiausias. :) Jėzus mane vedė giesmėje. Aš negalėjau pastovėti ant kojų, Jis mane klupdė ant kelių. Aš pasidaviau Jo valiai ir...

Po šlovinimo grįžome ir po truputėlį rengėmės išvykti. Atsisveikinimas buvo sunkus, bet bus dar daug progų susitikti ir Jį šlovinti kartu. :)

Pačios gražiausios, nuostabiausios maldos buvo čia, pas mus.

 Ačiū jums už visą šį praleistą laiką kartu. :)

Karolism portretas

Antra diena

Kai sekmadienį ryte žadinome, tai kažkaip visi lengvai atsikėlė, bent jau mano nuomone :] Keista. ;]

gabi31 portretas

:)

Kai kurie labai nenorėjo, o kiti... :)

Vilma portretas

Kad būtų lengviau suprasti

Kad mums, žmonėms būtų lengviau suprasti, apie ką čia eina kalba, turbūt reiktų paminėti, jog praėjusį savaitgalį (spalio 22-23 d.) Palūšėje vyko mini stovyklėlė pavadinimu "Viešpatį šlovinti giesme". Grupelei "Aukštyn širdis!" teko nemenka užduotis - tarnauti atvykusiam jaunimui, būnant vadovais. Todėl ir laukiame iš visų (vadovų ir dalyvių) atgarsių, kaip, kas, kada, ar buvo verta, ar tas savaitgalis kažką pakeitė tavy, atnešė naują supratimą, ar atskleidė dar nematytą Dievo Veido pusę, o gal tai buvo tik laiko švaistymas, į balą išmesti pinigai? Kaip ten buvo? :)

MoMaMo portretas

Pastebėjimas

"Kad mums, žmonėms būtų lengviau suprasti, <...>"
Iš tokių Tavo vartotinų priedėlių, Vilma, galima susidaryti nuomonę, kad mes po stovyklos grįžome lyg savo vargingus kūnus pakeitę ir jau nebebūdami žmonės... :)))

Karolism portretas

Dvasinės pratybos

Šeštadienį stovykloje meldėmės pagal Dvasines pratybas.
Buvo tokia užduotis: paimk pailgą popieriaus lapą ir jame nubrėžk tris horizontalias linijas: vieną viršuje, kitą viduryje, trečią apačioje. Suskirstyk savo gyvenimą dešimtmečiais ir pažymėk šiuos dešimtmečius ant vidurinės linijos. Pamąstyk apie kiekvieną gyvenimo atkarpėlę. Tais metais, kai jauteisi arti Viešpaties, brėžk rodyklę į viršų nuo vidurinės linijos. Kuo Viešpats tau buvo artimesnis, tuo rodyklė labiau tepriartėja prie viršutinės linijos ar net ją liečia. Tuo metu, kai Dievas tau buvo nutolęs, rodyklę kreipk žemyn.
Štai mano lapas:

Tada aš taip maniau. Vienas iš dalykų kodėl taip - Išpažintis Ignalinos bažnyčioje.

antanas portretas

Palūšė

Labai daug rašiau ir nieko neliko :(

mm portretas

Pabandykit

Pabandykit dar kartą. Tai svarbu. :)

Regvita portretas

Reikėjo

Tokios stovyklos man tikrai labai reikėjo. Joje aš dar labiau pasikeičiau ir į gyvenimą pradėjau žiūrėti kitokiomis akimis. Visa tai kas buvo - neužmirštama.

Iš pradžių buvo baisoka, nes nauji žmonės, nauja aplinka. Visi klausėme savęs, kas bus iš viso to..? Ir iš tikrųjų jau pirmą dieną spėjau visus šiek tiek pažinti ir visi dalyviai pasirodė šilti ir gražūs savo vidumi... Taigi, pirmos dienos pradžia buvo tikrai labai gera. Mes ją pradėjome žaidimais, kurių pagalba mes bandėme atrasti ryšį vieniems su kitais ir tapti nors truputį artimesniais. Vėliau susiskirstėme į grupeles, bet deja, buvo ir tokių, kuriems tai nepatiko... 

Mm... mokymas... jau kai kuriems sakiau, kad jis tikrai pavyko! Jis buvo nuostabus. Jis man padėjo šlovinti dar labiau ir į viską žvelgti rūpestingiau. Per ėjimą į bažnyčią, tiesą sakant, negalėjau susikaupti. Bet Šv. Mišios... Jos buvo pirmos tokios Mišios, kurias aš taip išgyvenau. Tikrai labai ačiū visiems, o ypač Jėzui. :) O ėjime atgal, buvo labai šalta. Bet ačiū tiems, kurie šildė ir savo vidumi, ir buvimu šalia. 

Antros dienos rytas buvo tikrai sunkus, bet po mankštos prasibudinome. Visi kartu bendravome, rašėme laiškus. Tiesą sakant, tiek laiškų aš dar nebuvau gavus! To tikrai nesitikėjau :))  Šv. Mišios, vėliau šlovinimas... patiko viskuo. Visų pirma man jos buvo stiprios, labai. Pamačiau, atradau naują Dievo veidą. 

Ir net nepastebėjau, kaip pradėjome ruošti pietus. Visi kartu skutome bulves! Ir štai jau paskutiniai stovyklėlės pietūs. O vėliau ir tvarkymasis su atsisveikinimais. Štai taip viskas greitai  pasibaigė... 

Ir aš jau namie, savi rūpesčiai, grįžimas į kasdienybę. Grįžusi apgalvojau viską kas buvo, įvyko. Ir tikrai nesigailiu nieko, nors ir buvo sunku. O vadovais būti tikrai nėra lengva... :))

MoMaMo portretas

Stovykla

Per šitą stovyklą kaip niekad pavargau tiek emociškai, tiek fiziškai. Galbūt tas nuovargis prasidėjo kur kas anksčiau nei pati stovykla: sužinojome, kad mums patiems reikės vesti mokymus; belikus kelioms dienoms iki stovyklos pradžios (arba tik iš vakaro) paaiškėjo, kad važiuojančiųjų gretos mažėja, o tarp nevažiuojančių ir tie, kurie yra atsakingi už mokymus... Ir nežinau, ar būtų kas (pa)vykę, jei nebūtų buvę maldos (tad dėkoju tiems, kurie meldėsi kartu prieš stovyklą, ir tiems, kurie palaikė mus maldoje stovyklos metu). Reikėjo nepanikuoti, nuraminti kitus, kad viskas bus gerai, per naktį pasiruošti mokymui ir, jeigu pavyktų, neišprotėti :)) Vos nuvažiavus į Palūšę pradžiugino, kaip ten jau įsikūrusios Vidiškietės buvo viską suruošusios: prišildytos patalpos, plakatai, nuorodos, užrašai, skoningi ir neperkrauti papuošimai. Džiaugiausi, kad jau nuo pat pradžių visi vadovai atsakingai žvelgė į savo pareigybes, kad buvo tinkamai pasiruošta registracijai, o žaidimai pravesti tikrai sklandžiai. Tačiau to džiaugsmo per visą paniką nebuvo kada parodyti... Atrodo, viskas buvo taip aišku, kad aiškiau ir būti negalėtų, bet, neplanuotai atsiradus „skylei“ programoje, klausimų buvo daugiau nei atsakymų. Po pietų išėjome su Martyna pasikalbėti apie mokymą. Tiksliai neatsimenu, apie ką kalbėjomės, bet vargu, ar apie tai, ką per tą duotą valandą pasakysim. Ir jeigu pradžioje buvo kažkoks noras vesti mokymą apie šlovinimą, jis taip pat greitai dingo. Nesijaučiau atsakingai pasiruošusi, o ir šiaip, galvojau, kad neturiu ką pasakyti, kad jau pradedu bijoti kalbėti žmonių grupei. Neatsimenu, ką kalbėjau, tik žinau, kad mintyse vis guodžiausi, kad visai čia pat sėdi Martyna, ir kad viskas bus gerai, nes kitaip ir būti negali, o šitie žmonės abejoju, ar galėtų taip staigiai mane pakasti po žemėmis. Kiek maldos buvo per pirmąjį šlovinimą stovykloje, vargiai besuskaičiuočiau, nes vis turėjau kažką daryti. Žinoma, niekas nebūtų trenkęs per galvą, jeigu skaidrių su giesmių žodžiais niekas ir neperjunginėtų ar jų visiškai nebūtų, tačiau norėjosi suteikti dalyviams kuo daugiau galimybių be didesnių trikdžių šlovinti, o galbūt kai kuriems ir mokytis šlovinti. Bežiūrėdama į programą galvojau, kad laisvalaikio reikėtų mažiau, bet pamačiusi, kad laisvą laiką dalyviai išnaudoja prasmingai, kiek apsigalvojau: vieni bendravo, antri rašė laiškus, treti kūrė Visuotinę maldą šv. Mišioms, o dar kiti ėjo išpažinties. Žavėjausi, kaip dalyviai, nugalėję savo principus, ėjo susitaikyti su Dievu. Jaudinausi dėl vakare vykusios procesijos į Ignalinos bažnyčią: bijojau, kad bus prieštaraujančių visam tam dalyvių, kad prasidės įvairūs nuovargio požymiai, irzlumas bei abejingumas. Jau kelintą kartą tądien Jis vertė mane nuvyti visas tas mintis ir persigalvoti. Visą kelią (kiek girdėjau) pavyko išlaikyti tylą, nešti kryžiaus tiesiog bėgte bėgo, o ir vėliavų, galima sakyti, nepasidalino. Beeinant suvokiau, kad per visą šį laiką aš kažko vis laukiu, kažko tikiuosi ir gyvenu ateitimi, bet tik ne dabartimi. Į galvą vis pradėjo lįsti mintys, kad manęs reikia(?) čia, dabar ir būtent šitiems žmonėms, kad man pačiai viso to reikia dabar. Dar ilgai nešiausi tas mintis. Beveik nieko neatsimenu ir iš šv. Mišių Ignalinoje, tik kad labai norėjau miego ir kad buvo gražu (gražu ne bažnyčios ar dar kokiame nors puošnume, o maldoje). Šaltis, vėjas, miego stoka, įvairūs nesklandumai beeinant atgal vertė bijoti ir abejoti. Pravažiavusiame automobilyje šeštadienį šventusi kompanija klausė mūsų, ar taip eidami mes turime tikslą. Po šio klausimo turėjome apsčiai peno apmąstymams, gilesniems, nei jie tikriausiai tikėjosi. Beeinant į mano ranką įsitvėrusi Karolina su baime vis dairėsi į mus supančią tamsą, į mišką, bet tikėjau, kad mes ne vieni, ir tai yra svarbiausia, o baltas kryžius, apsuptas nakties juodumos, buvo tikrų tikriausia šviesa mano širdžiai. Norėjosi išgirsti visų, tiek dalyvių, tiek vadovų, mintis apie visą šią dieną. Džiaugiausi net ir tais „man viskas patiko, nebuvo, kad kas nepatiktų“, kurie pasikartodavo kas dvi minutes :)) Kai dalyviai nuėjo miegoti, vadovai dar dirbo: su Martyna bendra intencija meldėmės Dievo Gailestingumo litaniją, paskui ją perrašėme ant lapelių, nusprendusios, kad dar nesinori miego, bet norisi maldos, dar pasimeldėm Gailestingumo vainikėlį, pasikalbėjome ir ėjome miegoti, nes jau girdėjosi, kaip nerimsta vadovai, kurių kambarį buvome okupavusios. Labai atsiprašau dalyvių, kuriems po rytinio žadinimo pusę dienos skaudėjo galvą, bet bent jau atsibudot, ir dar tikiuosi ilgai atsiminsit kaip :))) Keliu nykštį į viršų už Martynos idėją melstis Dievo Gailestingumo litaniją, kiekvienam perskaitant po eilutę ar dvi. Jautėsi, kad visi buvom pajungti į tą maldą, ir kad ji tapo nors kiek bendresnė. Liudijimų ryto metu buvo gera girdėti tikrumą, o ypač viešai kalbantį Tomą, nes, kiek atsimenu, dažniausiai kratydavaisi tokių liudijimų rytų/dienų/vakarų :)) Šv. Mišių metu ir po jų vykusiame šlovinime jaučiau, kaip ore ir širdyse atsiranda vis daugiau maldos, ir vis daugiau širdžių atsiveria. Vėlgi - džiaugiausi :)) Kad ir kaip stengiausi nurimti ir maldoje atsiduoti Jam, buvau išsiblaškiusi ir bepasiliekanti su žemiškaisiais dalykais. Bet vis meldžiau, kad bent kokią dalį Šviesos mes atsispindėtume dalyviams ir vieni kitiems, kad jiems nors kažkas įstrigtų iš tų dviejų dienų ir bent pora ląstelių būtų palenktų Dievo link. Tikiu, kad tiek mums, tiek dalyviams viskas nepraėjo veltui. Nors galbūt dabar ir nejaučiu, kad kažkas būtų pasikeitę, bet viliuosi, kad kažkur, giliai viduje, visgi Dievas veikė manyje per tą laiką. :)

Tomas portretas

Kratydavausi :)

Kratydavausi... :) Visą laiką kažkaip dengdavausi tuo, kad neturiu ką sakyti. O ką pasakyti visada buvo, čia mano nelemta baimė atsiverti kalta..

O man šita stovykla buvo ne tik tokia, kurioje mes dalinomės, kaip šlovinam, bet ir tokia, kurioje pats galėjau kažko išmokti. Išmokti suprasti :) Dabar, kai jau viskas susigulėjo, kažkaip sunkoka viską smulkiai nupasakoti, bet viskas buvo išties...(ilga pauzė, per kurią įtemptai mąstau...)...gražu. O tas grožis tame, kad nebuvo lengva. Kad stengėmės "Vienas už visus ir visi už vieną", kaip Diuma pasakytų... :)

Vilma portretas

Džiaugiuosi!

Perskaičiau jūsų pasidalinimus ir negaliu atsitraukti, neparašius :)) Džiaugiuosi jumis! Džiaugiuosi, kad 'Aukštyn Širdis!' juda į priekį :) Ir kad tas judėjimas nėra lengvas. Kad jis atneša vis naują patirtį, vis naują santykį su Dievu, vis naujai mes vienas kitą pažįstame :) Ačiū už pasidalijimą!

web sprendimas c-4