Legalybės / nelegalybės

Vienas iš Dievo Įsakymų - nevok. Taigi atsisiuntimas, naudojimasis nelegaliomis - laužtomis, piratinėmis programomis, muzika, filmais, žaidimais ir taip toliau pažeidžia šį Dievo Įsakymą. O gal ne? Kokia Jūsų nuomonė? Jeigu kyla klausimas, ar įmanoma pigiai ir legaliai naudotis virtualiąja erdve, mano atsakymas būtų - taip, pats esu tai išbandęs :) Manau, ši tema kam nors bus naudinga :)

Vilma portretas

Vagišiai

Na ką gi :) Žiūriu, kad nieks nenori reikštis šia tema. Čia tas pats kaip užklaustas nuleidi akis, nes jautiesi kaltas ;DD Taigi. Taip, aš naudojuosi visokiomis nelegaliomis programomis, torrentais ir taip toliau. Prisipažinsiu, anksčiau net nežinodavau, kad tai yra nelegalu, vogta ir apskritai net nesiejau to su Dievo įsakymu nevok. Ar nuodėmės darymas nežinant, kad tai yra nuodėmė, yra nuodėmė? Manau, kad ne. Jei aš nežinau, kad tai nuodėmė ir tai padarau, vadinasi man tai ne nuodėmė (jei klystu, pataisykit mane). O bet tačiau :) Sužinojusi, jog naudotis vogtomis programomis = vogti, aš vistiek tebesinaudoju tomis programomis :) Kodėl?

Karolism portretas

Kodėl...

"Kodėl?" Manau į šį klausimą ataskyti turi pati, nes mes juk nežinome ką Tu galvoji. :)

Truputis informacijos apsišviečiant, dėl programinės įrangos:

1) http://www.gnu.org/ - tai svetainė, kurioje paaiškinama kas yra - free software, cituoju: Free software is a matter of the users' freedom to run, copy, distribute, study, change and improve the software.

2) http://www.akl.lt/ - atvirasis kodas Lietuvai. Informaciją esančią šioje svetainėje siūlyčiau perskaityti :)

3) Programinė įranga. Pirmiausiai reikėtų perskaityti čia: http://www.ubuntu.com/how-can-it-be-free

Tada eiti į http://www.ubuntu.com/desktop/get-ubuntu/download

P.S. Jeigu kam kiltų problemų dėl instaliavimo galit kreiptis į mane. Padėsiu jeigu galėsiu. :)

Vilma portretas

Klausiu

Klausiu 'kodėl?' ne todėl, kad pati nežinočiau ir man reiktų atsakymo. Klausiu, nes man įdomi tavo nuomonė. Kaip tu galvoji? Kodėl ne tik aš, bet ir daugelis kitų taip daro? 'Vagia' iš interneto.

Karolism portretas

Hmm

Galbūt kitiems, nesakau, kad visiems, tai yra nereikšmingi dalykai... Tačiau bent jau man, asmeniškai, dabar tai yra labai svarbu, nes tai liečia, manau, Dievo Įsakymą.

Vilma portretas

Taip

Na, taip. Arba tai yra nereikšminga, arba tai nėra lengva. Juk visuomet nuodėmė mums yra pateikiama labai gražiai ir viliojančiai :) O jai atsispirti tikrai nėra lengva. Juk nelegaliomis programomis naudotis daug patogiau - greičiau ir mokėti nereikia...

Karolism portretas

Na taip, bet...

http://www.ubuntu.com/how-can-it-be-free - cituoju: 1. It's open source. [...] No cost.

:)

bralgis portretas

Manau

Manau, kad viskas priklauso nuo įpročio.

Pvz. aš išmokau ir įpratau naudotis kai kuriomis programomis, kai nuodėmės sąvoka man dar buvo visiškai tamsus miškas. Bet jos patogios (kaip praktika rodo - kuo programa brangesnė, tuo ji kokybiškesnė).

Laimingi tie, kurie įpranta naudotis atviru kodu.

Kalbant apie vogtą softą - mano kompe jo pilna. Kai kur legalizuojuos po truputį, bet žinau, kad yra tokių programų, kurių ko gero niekad nepirksiu, nors ir naudoju jas kone kasdien.

Internete daug diskusijų šia tema, vieni tai teisina smerkdami pardavėjus, kiti smerkia, aiškindami, kad tai ne pardavėjų, bet vartotojų reikalas ir t.t. ir pan.

O aš tai čia matau elementarų krikščionišką mokymą apie ydą ir apie dorybę.

Blogas įprotis vadinamas yda. Įpranti naudotis vogtu softu - turi ydą. Sveikinimai. Geras įprotis vadinamas dorybe. Įpranti naudotis atviru kodu bei nemokamu softu - turi dorybę. Vėlgi sveikinimai.

Kaip ir su kiekviena yda kovojant - būtina askezė (žodis siejasi su veiksmažodžiu "kilti", "pakilti", "eiti aukštyn") - ryžtis apriboti save, atimant iš savęs tai kas "man priklauso" ir duodant sau tai kas "man iš tikro yra gera".

Pasakyt (arba parašyt) kaip visada - lengviau :)

svirdulys portretas

Tikrai kebli tema

Tikrai kebli tema, kur savyje kirba balsas: "o kas čia tokio, visi taip daro?" ir dar labiau: "tai tam internetas ir yra, kad naudotis jo visomis įmanomomis galimybėmis ir pasiūlymais!" Ir vis dėl to šiuo klausimu daug nuomonių, bet mažai bendrų atsakymų. 

Na mano nuomone, reikia stengtis naudotis legaliomis programomis, tiek kiek išgaliu ir čia gal mažiau turėsiu klipų, dainų, filmų, žaidimų ir naujų programų, bet kyla klausimas ar to nepakaktų mano laimei? Suprantama, kad žodis "pakanka" nešiuolaikiškas, nes visuomenė formuoja - "imk viską, kas geriausia ir naujausia, naudok, vartok ir būsi pripažintas". Tai netiesa, na o be to dar gera tema būtų pasidalinti, kiek mano laiko praryja visas tas internetinis pasaulis?

Ir visgi dabar kalbu iš kitos pusės. Kodėl legalus pasiūlymas kainuoja daugiau, negu  nelegali kopija? Nejaugi neįmanoma originalo kainas pateikti tokias, kad žmonės galėtų įpirkti. Arba, kodėl neįvedami apsaugos kodai tam, kad nenukopintų? Juk jei saugomos autorines teises tai tegu jas ir saugo!!!!

Karolism portretas

Neaiškumas :)

Gal galėtum apie tai plačiau? - "Įpranti naudotis vogtu softu - turi ydą. Sveikinimai." Už ką sveikinimai? :)

bralgis portretas

Ironija čia :)

Ironija čia :)

Jokių sveikinimų. Vien tik yda, kuri tiesiu taikymu veda į nuodėmę. Va tep va.

Lolita portretas

Taip yra...

Vien Tavo temos pavadinime ir komentare po juo yra iškeliama daug klausimų, į kuriuos sunku rasti teisingą atsakymą. Aš, kaip ir dauguma žmonių, naudojuosi ne viena nelegalia programa ir dėl to savęs labai smarkiai negraužiu. Ir nežinau ar turėčiau... Kaip Vilma jau minėjo, jeigu nežinai, kad tai nuodėmė, tai yra nuodėmė? Hmm... Dilema. Tarkim, atsisiunčiau vieną dainą ar filmą, arba nužudžiau žmogų (pavyzdys:). Negi tai vienodos nuodėmės? Bet vėlgi kyla klausimas, ar yra mažos ir didelės nuodėmės? O gal visos nuodėmės yra vienodai svarbios? Linkčiau prie Algio nuomonės, jog tai yra blogas įprotis - yda, su kuria reikia daugiau/mažiau kovoti, bet kiekvienam pagal savo galimybes - išeina, arba ne.:)

Justinatas portretas

Legalu/Nelegalu

Čia reikalas tame, kad žmonėm patogu gauti nemokamai, kaip ir Laurynas sakė, imti ir imti... Į tą blogį žiūrime pasaulio akimis ir bandome jį padaryti geriu, nes „Kas čia tokio? Juk visi taip daro..." O puikiausias būdas nužmogėti, tai daryti taip, kaip kiti daro. :)))

Vilma sakė: „Sužinojusi, jog naudotis vogtomis programomis = vogti, aš vistiek tebesinaudoju tomis programomis :) Kodėl?" Atsakymai paprastas... Į save neįsileidžiame Jėzaus. Neįsileidžiame Jo pilnai į save, nes čia dar nepatogu.

„Mat kas laikosi viso Įstatymo, bet nusižengia vienu dalyku, tas lieka kaltas ir dėl visų." (Jok 2, 10) 

Neįsileidžiam Jėzaus pilnai į savo gyvenimą, o tada prasideda: „Mano Dieve, mano Dieve, kodėl mane apleidai" , kokia Tavo valia?

Algis sakė, kad tai yda. O Jėzus paliko atgailos sakramentą - gydymą... „Taigi kas yra Kristuje, tas yra naujas kūrinys. Kas buvo sena - praėjo, štai atsirado nauja." (2 Kor 5, 17)
Tai jeigu nesugebam atsisakyt ydų - nuodėmių - tai kiek mes esame Kristuje?

Manau, kad čia smulkmena, bet iš smulkmenų susideda gyvenimas.

P.S. Niekam jokių priekaištų neturiu... :)))

web sprendimas c-4