Egoizmas - gerai ar blogai?

"Mylėk savo artimą kaip save patį" - tai vienas iš dviejų Didžiųjų Dievo įsakymų. Jėzus kviečia mylėti. Dievą, artimą ir save. O gal - Dievą, save ir artimą. Kviečiu pasvarstyti - kur pasibaigia meilė sau ir prasideda meilė artimui, kada brėšime ribą tarp egoizmo ir altruizmo. Ko visgi daugiau mūsų gyvenime ir kas yra geriau? :)

vilma k portretas

?

mm, o koks gi jūsų gyvenimas? Ar jūs gyvenate pagal tai kaip parašyta? Ar rašote ką gyvenate?:)

mm portretas

Mano gyvenimas

Mano gyvenimas? :) Paskutiniu metu mano gyvenime dažnai nuskamba tokie klausimai... Galvoju apie artimo meilę, bet pagaunu save, kai pradedu nusigrybauti iki meilės tik sau. Dažnai svarstau - mano tiesa yra mano tiesa, bet gal yra ir kita tiesa? Bandau gyventi taip, kaip man atrodo geriausia, bet nesu tikra, ar tai teisinga... Man įdomi Jūsų nuomonė. Kartu, manau, galime rasti tiesesnę tiesą ir keistis... :)

vilma k portretas

;)

Gyvensi ir pati sužinosi kas yra kas. O tiesų yra daug, ir mes visi teisūs...;)

Lolita portretas

Drįsčiau

Norėčiau paprieštarauti. Nesu visiškai įsitikinusi, kad tiesų yra daug. Manau, kad tiesa yra viena, tik kiekvienas žmogus ją palaipsniui iškreipia ir tikroji tiesa praranda savo vienintelę TIKRĄJĄ prasmę. Be to, skiriasi kiekvieno žmogaus požiūris ir vertybės. Galbūt tai, kas kitam atrodo teisinga, man yra nepriimtina ar nežmoniška...

Vilma portretas

Tiesa

Jėzus sako: "Aš esu kelias, tiesa ir gyvenimas. Niekas nenueina pas Tėvą kitaip, kaip tik per mane." (Jn 14, 6)

Jėzus - vienintelė tiesa, todėl Jame ir turėtume ieškoti atsakymų :))

Lolita portretas

-

Kaip ir minėjau, yra vienintelė tikroji tiesa, tik palikau kiekvienam ją įsivardinti :)

Vilma portretas

.

O kad nereiktų taip giliai mąstyti ir ieškoti - atskleidžiau teisingąjį atsakymą, kurį anksčiau ar vėliau visi būtų radę :))

mm portretas

Amen :)

Šauniai Jūs čia! :) Tikrai... Jis yra kelias, tiesa ir gyvenimas. Vienintelis mūsų. :) Tad ir bandykime pažinti Jį, ieškoti Jame atsakymų ir... Mylėti. Amen. :)

mm portretas

Grįžkime

Grįžkime prie temos. ;))

antanas portretas

kaip gyvena tavo siela

Į šį klausimą galiu atsakyti klausimu. Ar ligoniui reikalingas gydytojas? Žinoma, kad taip. Gydytojas gydo žmogaus kūną, o egzorcizmo metu Jėzaus pagalba išvaroma piktoji dvasia. Perkeltine prasme galima būtų pasakyti "gydo" žmogaus sužalotą sielą. Mes daug kalbame apie išorinį gyvenimą, bet kas dedasi mūsų viduje bijom atskleisti. Sakome tai privatu (tai ne jūsų reikalas) ar panašiai, bet krikščioniškame gyvenime tai ir yra svarbiausia - kaip gyvena tavo siela.

mm portretas

Atsiprašau

Atsiprašau, nelabai supratau, ką Jūs norėjote pasakyti... :)

Kaip gyvena mano siela? Ar tai svarbiausia? Kam tai svarbiausia? Pačiai man ir Jėzui. Manau, kad daugiau niekam. Kaip patirtis rodo, mes sakome, kad tai privatu, nes tik vienas Jėzus gali gydyti sužalotą sielą. Žmogus, kaip žinia, dažnai pasielgia priešingai... Taigi ir galvoju, kad nereikia be reikalo savęs skaudinti. Betgi ir neužsidaryti visiškai, nes Jėzus kartais kalba per kitus... Kaip jau sakiau, kartu mes galime rasti tiesesnę tiesą. :) Bet tik tiek...

Grįžtant prie temos... Kaip Jūs kažkada sakėt - pirmiausiai reikia mylėti save, tada artimą. Ar taip? :) O kur riba? Kada mano meilė dar nėra egoizmas ir kada jau yra? :)) Paaiškinkit man pasimetusiai, nes kartais imu visai nieko nebesuprasti...

antanas portretas

Kaip gyvena tavo siela

Kaip gyvena tavo siela svarbu tau, man, bendruomenei ir Jėzui. Kuo daugiau esi įskaudintas dėl Jėzaus, tuo palaimingesnis. Tai sunkoka...

Meilei nėra ribų. Jeigu nustatynėsim ribas, tai nebus meilė. Tu gi žinai šv. Pauliaus himną :) Tokios meilės mes nepasieksim, bet Dievui viskas įmanoma. Vietoj meilės įdėk žodį Dievas. Dievas su mumis kantrus, Dievas su mumis maloningas ir t.t. :)

mm portretas

Meilė

Na, taip. Jūs teisus. :) Bet Dievas yra Dievas, o žmogus lieka žmogumi... Aš siūlau vietoj žodžio "meilė" įdėti žodį "aš". Aš kantri? Aš maloninga? Aš ar neieškau sau naudos? :) Jei bent į vieną klausimą atsakėte "ne", Jums pasisekė. :) O jeigu rimtai... Kai suprantu savo ir savo meilės ribotumą ar prisimenu nuoskaudas, tada viskas truputį keičiasi. Kaip gyvena mano siela, tampa svarbu tik man ir Jėzui. Tai sunkoka...

Kita vertus, tokia meilė, apie kokią kalba šv. Paulius, yra mūsų visų tikslas ir mes to siekiame. Gal ateis diena, kai nei į vieną klausimą nebeatsakysiu "ne" ir mokėsiu mylėti be ribų save ir artimą. :) Tikiuosi...

Vilmine.k portretas

Juk aš...

O Jūs pabandykite vietoj  prie kiekvienos šių žodžių eilutės pridėti žodi "Aš" - ar esate tokie? :)

Fenomenaliai Protingas (-a),
Neribotai Atsakingas (-a),
Krištolinio Sąžiningumo,
Pasakiškai Dosnus (-i),
Neįtikėtinai Perspektyvus (-i),
Be atodairos Mylintis (-i),
Nesuvokiamai Optimistas (-ė),
Idealiai Sudėtingas (-a),
Super Aktyvus (-i),
Neapsakomai Jautrus (-i),
Nenuginčijamai pozityvus (-i),
ir Fantastiškai Kuklus (-i)... sąrašiuką galime tęsti ir tęsti...

mm portretas

Užduotis

Oo... Pasunkinot užduotį. :) Pabandžiau. Neišėjo... :))

Ūla portretas

*

Mano nuomone, tai yra gana sunkus klausimas, kur ta riba, ir kada save galima vadinti altruistu ar egoistu...

Manau, kad altruistinė Meilė yra nesiekiant sau naudos, o viską darant dėl mylimo žmogaus. Tačiau irgi sunku pasakyti, kada jau pradedi kišti save į tuos gerus darbus dėl kitų, norėdamas parodyti ką gali (tikriausiai niekas čia nesupras, ką norėjau pasakyti :D).

Vilma portretas

Mhm

Pagavau Tavo mintį ;) mhm... man irgi kyla toks klausimas, ar darydami gera mes visada darome tai dėl kito žmogaus ar dėl savęs paties, kad man pačiam būtų smagiau? Iš kitos pusės, nematau čia nieko blogo... Gerai kitam ir tau pačiam. Niekas nelieka nuskriaustas:))

Ūla portretas

Ahaa

Tai taip, bet, manau, svarbu, kad nekištume savęs į tuos darbus norėdami pasirodyti. Tačiau, aišku, labai smagu, kai darai gera kitam ir pats jautiesi nuostabiai :)

antanas portretas

Kartais reikia ir padaryti

Kartais reikia ir padaryti kažką sunkaus ir nepopuliaraus. Tada irgi "pasirodai" bet lieki apkalbėtas, nesuprastas arba išaukštintas. Pritariu Ūla tau, kad meilė yra tik tada, kai viską darai suderinęs su Dievu, o ne tik su pačiu savimi. Jeigu darysi tik tai kas malonu tau, tai bus sudėtinga 'užlipti' ant kančios kryžiaus.

mm portretas

Geri darbai

Gera daryti gera! :) Pritariu Antanui, kad geri darbai nėra tik populiarūs darbai. Ir - kaip sako mūsų klebonas :) - malonų darbą gali padaryti kiekvienas, tačiau nemalonų tikrai ne. Vat ir reikia imtis tų nepopuliarių, bet gerų darbų. Atiduoti save... Pasiaukoti vardan to gero... Iš patirties galiu pasakyti, kad kai padarai šiek tiek daugiau negu reikia, kai ryžtiesi pasitarnauti ir padaryti tiek gerą ir malonų darbą, tiek gerą ir nemalonų darbą, iš Viešpaties rankų gauni daug daugiau. Ir tada supranti, kaip iš tiesų gera daryti gera! :)

Dėl to kišimo savęs į gerus darbus, norint pasirodyti... Manau... Tiksliau, ir vėl cituoju šv. Raštą...

Bet aš niekuo nesigirsiu, nebent mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus kryžiumi, dėl kurio pasaulis man yra nukryžiuotas ir aš - pasauliui. (Iš laiško Galatams)

Kažkaip viskas tuo ir pasakyta... :)

Laimutė portretas

Altruizmas/egoizmas

Meilė sau, nugali meilę artimui. :)

mm portretas

Kitaip

Kitaip tariant - egoizmas ima viršų. Tai gerai ar blogai? :)

Laimutė portretas

Myliu

Aš taip nerašiau, jei ką...:) Na, kas ima viršų...

Tiesiog nemylėdamas savęs, negali mylėti ir kito. Banalu, bet teisinga.

Aštrinu temą, bet visų net ir nesistengiu mylėti. :)
Atsirenku tik naudingus....:) :) :)
Gerų žmonių daug, naudingų mažoka... Vat juos tik ir myliu....
Juokauju, žinoma.

mm portretas

Na...

Na, panašiai tuomet. :)

...nemylėdamas savęs, negali mylėti ir kito - tiesa. Aš sutinku, nes kaip tik nuo to ir pradėjau temą. Kaip save patį... - mokė Kristus.

Tačiau Jis mokė ir taip - mylėkite savo priešus, darykite gera tiems, kurie jūsų nekenčia. Kaip tada su naudingais žmonėmis? Juk priešai dažnai yra patys nenaudingiausi...

Vilma portretas

:)

Laimute, taip ir nesupratau ar čia juokauji ar rimtai šneki :) gal galėtum išsamiau paaiškint ką tau reiškia geri ir ką reiškia naudingi žmonės?

Laimutė portretas

Supratau

Suprask kaip nori, bet suprask teisingai.:)

Geras žmogus ir yra tik geras žmogus, o va naudingas, tai ne tik geras, bet dar truputėlį daugiau.

Gerbiu kiekvieną žmogų, bet kad taip mylėti...

Sutikit, tikrai ir jūsų tarpe nėra tų, na, tikrų altruistų ir besąlygiškai taip mylinčių vieni kitus. Juk mes niekada ir nieko nemylėsim taip, kaip Jis mus myli. O tariamai tik deklaruoti artimo meilę vargu ar verta.

mm portretas

Aš manau

Laimute, sutinku, kad nėra tikrų altruistų. Na, gal vienas kitas. :) Bet kaip jau anksčiau minėjau... Manau, kad gerai būtų. Ir meilė, apie kokią kalba šv. Paulius himne meilei, yra tikslas. :) Gal nelabai pasiekiamas, bet kuo didesnės svajonės, tuo didesni rezultatai. :)

Gal jau truputį ir nusišneku... Tik noriu pasakyti, kad pati visgi liksiu prie atruizmo. Gerai yra egoizmas ar blogai, bet altruizmas vistiek yra geriau, man atrodo. :) Mintyse pabandau tai pritaikyti visai žmonijai ir šviesesnis vaizdas iškyla, nei pabandžius įsivaizduoti atvirkščiai... Tikrai. Viliuosi, kad yra tame tiesos. Jei nėra, ką gi... Aš manau.

RU portretas

Nematyti savęs

labai įdomiai čia dalinatės pamąstymais...  O didžiausią nuostabą man kelia vartotojiškas požiūris į meilę. Naudingesnis yra mielesnis?.. Tokiai meilei diktuoja protas, o ne širdis. Protas leidžia rinktis "patogesnį" variantą. Širdis čia tyli. Nenustebkit, jei pradės skaudėti ties ta vieta, kur turėtų būti širdis. Nemokėjimas mylėti ir bus to skausmo priežastis. Austrų psichiatras V. Franklis yra labai vaizdžiai apibūdinęs sugebėjimą nesavanaudiškai mylėti. Šį sugebėjimą jis pailiustravo akies pavyzdžiu: akies sugebėjimas matyti pasaulį priklauso nuo jos nesugebėjimo matyti savęs. Akis mato save tik kai serga. Išvadas pasidarykime patys...:)

Arūnė portretas

Pritariu RU

Pritariu RU, nes juk Jėzus tai mūsų neskirstė į naudingus ar nenaudingus. Ir nemanau, kad nors vienam iš mūsų tai patiktų. Kiekvienas nori būti mylimas, bet ar vien  meile sau galim užpildyti tą kertelę? Juk Jėzaus meilė, kurią Jis mums duoda kiekvieną dieną ir yra skirta dalintis su kitais. Jis tiesiog mylėjo. O mylėti galima ir tyliai, kitas to gali net nepastebėti. Nežinau, negi jūs nesijaučiat tokie galingi, pilni Dievo, kai sugebate užjausti ar tiesiog, kai žmogus jaučiasi nelaimingas, pasedėti su juo ar paimti už rankos ir perduoti jam savo ramybę bei Jėzaus meilę?.. Dievui didingų dalykų nereikia, tiesiog likime ištikimi paprastuose dalykuose :)

AMI portretas

Vedlys

Ar tikrai nei vienas, kuris ėjo vedinas širdies nežuvo? Kodėl tada žmonės sako, vat neklausė proto balso ir pražuvo?:)

RU portretas

Širdis

Žmonės sako... Nenoriu sakyti, kad reikia ignoruoti proto balsą, tačiau esminius dalykus matome širdimi. Gal kaip tik protą "įjungiame" tada, kai norime suvokti, ką sako širdis. Juk ir meldžiamės ne Kristaus protui, meldžiamės Jo širdžiai...

AMI portretas

Be abejonės

Be abejo, be abejo... Tik taip aš čia, pašnekint norėjau:) Didžiausia, pati ilgiausia kelionė yra iš galvos į širdį... Didysis piligriminis kelias, keliautoja:) 

amour portretas

Nu jo, įdomu čia

Nu jo, įdomu čia pas jus...

Įvairūs pamokymai įskiepijo mums mintį, kad tikroji meilė yra meilė kitiems, o meilė sau - ne kas kita kaip egoizmas.

Tačiau meilė sau ir meilė kitiems nėra priešingi dalykai. JEI MYLĖTI SAVO ARTIMĄ YRA DORYBĖ, VERTYBĖ TURĖTŲ BŪTI IR MEILĖ SAU, NES AŠ TAIP PAT ESU ŽMOGUS. Tas, kuris save myli, gerbia, priima ir geranoriškas sau pačiam, yra linkęs taip pat elgtis ir su kitais. Meilė sau yra būdinga visiems gebantiems mylėti kitus.

Meilė sau reiškia, kad ne sau patinkame, bet linkime sau gero.

Evangelijos išmintis mus pamoko, kad pirmiau už įsakymą mylėti kitus kaip save yra įsakymas mylėti Dievą visa širdimi, siela, protu, jėgomis. Vadinasi, meilė sau - tik tarpinė stotelė. Į ją atkeliaujame mylėdami Dievą, o iš jos iškeliaujame tos meilės dalinti kitiems. Jei užsibūsime - va tada tapsime egoistais.

KRIKŠČIONYS PRADEDA NUO MEILĖS SAU, EGOISTAI TIES TUO SUSTOJA.

AMI portretas

Priklauso

Viskas priklauso nuo to ką myli savyje - save ar Dievą:)

Laimutė portretas

Meilė

Negi iš tiesų mylėti artimą lygu mylėti kiekvieną?

Juk tikrai ne kiekvienas Molėtų pagrindinėje gatvėje sutiktasis man yra artimas, tuo labiau vertas mano meilės.:) Ar aš egoistė?

Manau, kad ne, juk aš gi neturiu tokios, kaip Dievas didelės širdies...

O ir visi čia esantys, spėju, tik deklaruojate begaliniai mylintys vieni kitus, juk jei tai būtų tiesa, vasara niekada nesibaigtų. : )

mm portretas

Artimas

Laimute, kaip Tu manai, kas yra artimas? ;)

Laimutė portretas

Meilė

Tai tas, kurį aš galiu mylėti ir kuris yra vertas mano meilės. Tai tas žmogus, apie kurį pagalvojus, šypsausi...:)

mm portretas

Tik

Tik? :)

RU portretas

Pamėginti verta

Susidariau tokį įspūdį, kad Laimutė labai vertina savo meilę, kuri yra skirta tik išrinktiesiems, t.y. vertiems jos meilės. Juk visi esame Dievo vaikai. Gerbiu kiekvieną žmogų kaip Dievo kūrinį ir, manau, kiekvienas yra vertas meilės. Siūlau pabandyti tokį eksperimentą: einant Molėtų ar kito miesto gatve, žiūrėti į kiekvieną žmogų, kaip į savo artimą, dažnai nusišypsoti, kartais pasiūlyti savo paslaugą, kartais pakalbinti ir  pan. Viena sąlyga - tai turi būti nesuvaidinta, bet nuoširdu. Pažiūrėkit, kaip tai veikia. Pajauskit tą gerumą. Tai neturi jokio poveikio metų laikams, tačiau bet kokiu metų laiku gyventi pasidarys gera.

Laimutė portretas

Meilė

Teisingas jūsų įspūdis, prie kurio vis dėlto aš dar pasilieku. Man gyventi gera visais metų laikais ir be jokių sąlygų, kadangi nieko gyvenime nedarau iš reikalo nebent tai būtų pareiga, o mylėti kiekvieno aš neprivalau.:) Kam barstyti perlus kiaulėms? (mintis iš Evangelijos)

P.S. Netikiu, kad pridėjusi ranką prie širdies, galėtumėte teigti, kad visus taip jau mylite? Juk tai neįmanoma... Gerbti taip, bet MYLĖTI...

Gyvenime yra egoistai ir altruistai. Aš prie vienų, jūs prie kitų...:)

mm portretas

Visi mes esame vieno Tėvo vaikai

Laimute... :) Mylėti niekas neprivalo, nes meilės per prievartą nebūna. :) Tik kiekvienas yra tam pašauktas. Juk Jėzus atėjęs kartojo ir kartojo "Mylėkite vieni kitus". Kiekvieno žmogaus pasaulyje - tu teisi - gal ir neišeis mylėti, bet bent jau savo artimą, kiekvieną tą, kuris yra šalia Tavęs... Juk visi mes esame vieno Tėvo vaikai... Aišku, labai lengva yra mylėti tą, kuris yra vertas Tavo meilės, geras Tau ar naudingas. Tačiau šalia yra ir kitų žmonių... Ne tokių gerų ir tobulų, gal netgi tų, kurie iš visos širdies linki Tau blogo... Tačiau visi mes esame vieno Tėvo vaikai ir Jis nuolat mums sako "Mylėkite vieni kitus".

Nelabai supratau, ką norėjai pasakyti cituodama Evangeliją. Jei nesunku, paaiškink. :) Taip pat kviečiu Tave paskaityti ištrauką iš Luko Evangelijos (Lk 6, 27-35):

Bet jums, kurie klausotės, aš sakau: mylėkite savo priešus, darykite gera tiems, kurie jūsų nekenčia. Laiminkite tuos, kurie jus keikia, ir melskitės už savo niekintojus. Kas užgauna tave per vieną skruostą, atsuk ir antrąjį; kas atima iš tavęs apsiaustą, negink ir marškinių. Duok kiekvienam, kuris prašo, duok ir nereikalauk atgal iš to, kuris tavo paėmė. Kaip norite, kad jums darytų žmonės, taip ir jūs darykite jiems. Jei mylite tuos, kurie jus myli, tai koks čia jūsų nuopelnas? Juk ir nusidėjėliai myli juos mylinčius. Jei darote gera tiems, kurie jums gera daro, tai koks jūsų nuopelnas? Juk ir nusidėjėliai taip daro. Jei skolinate tik tiems, iš kurių tikitės atgausią, koks jūsų nuopelnas? Juk ir nusidėjėliai skolina nusidėjėliams, kad atgautų paskolą. Bet jūs mylėkite savo priešus, darykite gera ir skolinkite nieko nesitikėdami. Tuomet jūsų lauks didelis atlygis, ir jūs būsite Aukščiausiojo vaikai: juk jis maloningas ir nedėkingiesiems, ir piktiesiems.

P.S. Tu klausi, kaip mes... Aš pati visada labai stengiuosi nevertinti to, kaip kitas gyvena. Daugiau ar mažiau čia yra kiekvieno asmeninis reikalas. Taip pat manau, kad tobulėti mums visiems dar tikrai yra kur... :))

Laimutė portretas

Martyna

Bet čia, brangioji, forumas, kur manau, kiekvienam smagu sužinoti ir artimojo nuomonę, ar ne taip?:) Cituodama turėjau mintyje tai, kad kartais, taaaaip stipriai gali mylėti artimą, na, kiekvieną,:) o jam iki tos meilės taaaaaip būna toli...Na, perlai kiaulėms...

Egoizmas - gerai ar blogai?

Manau per vidurį...:)

mm portretas

Besąlygiškai

Na, taip. Nuomonę. :)

Žinai, aš manau, kad labai gerai, jei jam labai toli, kaip Tu sakai. :) Tai mano galimybė. Galimybė mylėti besąlygiškai. Juk tikra Meilė nekelia sąlygų. Pvz., aš Tave mylėsiu, jei Tu būsi toks arba anoks, jei Tu darysi tai arba nedarysi to... Tokios sąlygos, kokias mes iškeliam, yra meilės iš išskaičiavimo ženklas. Nelabai derinasi su Dievo meile, ar ne? Aš pati nelabai norėčiau, kad mane taip mylėtų Dievas. Iš išskaičiavimo. Taigi va... Kadangi sulaukiu iš Jo ne tokios meilės, tai ir manau, kad savo artimą taip pat turiu mylėti taip, kaip Jis mane myli. Besąlygiškai.

Laimutė portretas

Stengiesi lygiuotis į Dievą?:)

Stengiesi lygiuotis į Dievą?:) Chmm....

Nėra ką lyginti tavo meilės ir Dievo. :)

Tikra meilė sako: Reikia tavęs, nes myliu.

Egoistinė meilė sako: Myliu tave, nes reikia.

Yra skirtumas, ane?:)

P.S. Mes čia abi kažkaip jau į "valentinkę" tempiam iki kurios dar labai toli.:)

mm portretas

Mhmm...

Stengiuosi lygiuotis į Dievą. :)

AMI portretas

Papasakok

Papasakok, kaip stengies lygiuotis į Dievą. Praturtintum:)

mm portretas

Autoritetas

Įdomiai užklausėt. :)

Na, čia kalba eina apie autoritetą, kurį daugiau ar mažiau visi turime. Kyla klausimas, ką kiekvienas iš mūsų pastato į jo vietą. Man atrodo, kad žmogų laikyti autoritetu nelabai verta, todėl ir sakau, kad stengiuosi lygiuotis į Dievą ir laikau Jį savo autoritetu. Skirtumo tarp būdų, kuriais stengiamės lygiuotis į vieną ar į kitą, nėra. Aš stebiu jį, žaviuosi, bandau jį pažinti, suprasti, kodėl jis elgiasi vienaip ar kitaip, ir stengiuosi tai pritaikyti savo gyvenime, stengiuosi būti kaip jis, elgtis kaip jis, gyventi kaip jis... Savo kasdienybėje sau nuolat primenu klausimą - Ką darytų Jėzus? Ir, jei žinau, kaip Jėzus pasielgtų vienoj ar kitoj situacijoj, pati bandau elgtis taip pat. Aišku, tai nėra lengva. Ir aš tikrai nesakau, kad man visada pavyksta. Bet kuo didesnės svajonės, tuo didesni rezultatai. :) Nežinau, ar gerai atsakiau į Jūsų klausimą. :))

AMI portretas

Ar gerai

Ar 'gerai' atsakei į klausimą? Aš klausiau tavęs nežinodama atsakymo ir todėl negaliu įvertinti:) Man atsakymas geras:) Čia lyg klaustum: kur tikresnis medus šaukštelyje ar statinėje:)

Pabūk mano mokytoja, sesė ir pamokyk, papasakok kaip atpažįsti, kad čia ir dabar būtent Jis taip elgiasi vienaip art kitaip, kaip ateina supratimas, kad Jėzus būtent taip pasielgtų tokioj situacijoj ir, svarbiausia, kaip tu bandai elgtis, ką konkrečiai darai taip pat kaip Jis? Gal galėtum papasakoti kokį konkretų pavykusį atvejį:)

mm portretas

Ką darytų Jėzus?

AMI, Jūs džiuginat mane! Į gerus klausimus visada stengiuosi atsakyti gerai. Džiaugiuosi, jei pavyksta. :))

Man labai patiko Rositos mintis: Malda įsileidžiam Dievą pas save ir leidžiame Jam veikti. Galvoju, kad čia ir yra atsakymas. :) Būtent per maldą ateina supratimas. Maldoje galiu išsakyti Dievui visus savo klausimus ir išgirsti atsakymus. Maldos metu galiu prašyti, kad būtų Jo valia, į Jo rankas atiduoti viską ir leisti Jam tvarkytis mano gyvenime... Tada belieka tik pasitikėti, nes Jis juk visada viską padaro gerai. :)

Ką darytų Jėzus vienoj ar kitoj situacijoj, bandau suprasti, skaitydama šv. Raštą. Dažniausiai mėgstu kabinėtis prie žodžių, kol išsiaiškinu, kad tikrai teisinga taip, o ne anaip. Aiškinuosi, kodėl Jis čia pasielgė taip arba kitaip, ką tai reiškia ir ko tai moko mane... :)) Geriausias būdas pažinti Jėzų, aš manau, ir yra šv. Raštas.

Galvoju, kokį čia pavykusį atvejį Jums papasakoti... Na, baisiai didelių dalykų tai neprisiminsiu, bet galiu pasidalinti mažesniais. :)

Va, kad ir dar labai neseniai vykusios Lietuvos jaunimo dienos. Renginys, aišku, didelis. Pirmas toks mano gyvenime. :) Tad ir pradėjome galvoti apie jį anksti. Aš pati gal prieš gerą pusmetį pradėjau svarstyti galimybę ten savanoriauti. Atrodo, smulkmena (sutinki arba ne), bet man tada buvo labai sunku apsispręsti. Tarsi norėjau, bet tarsi ir ne, nes galvojau, kad tik nusilakstysim ten, nusidirbsim, visiškai nedalyvausim programoje ir grįšim baisiausiai pavargę. Pirmas įspūdis apie savanorystę kažkodėl buvo toks (mes tik vėliau sužinojome, kad savanoriui visur žalia šviesa:))). Aš jau galvojau, kad tikrai nelabai verta sutikti, bet nusprendžiau paprašyti Jėzaus pagalbos. Tiksliau, bandyti pastatyti Jėzų į savo vietą ir žiūrėti, ką darytų Jis. :) Na va, ir kažkaip labai greitai nebeliko abejonių... Jėzus, aišku, eitų ir tarnautų. Darytų tiek, kiek reikia, neatsižvelgdamas nei į savo nuovargį, nei į dar kažką... Eitų ir tarnautų... Taigi aš sutikau. :) Dabar galiu pasakyti tik tiek, kad daugiau nei į vienas LJD nevažiuosiu, kaip dalyvis. :))

Pasitaiko ir kiek liūdnesnių situacijų... Savo gyvenime susiduriu ne vien tik su gerais žmonėmis, dažnai tenka bendrauti ir su tokiais, kurie, rodos, nori mane gyvą praryti. Kartais atrodo, kad kito žmogaus skaudinimas yra jų mėgstamiausias užsiėmimas. Ir norisi tada tokius žmones siųsti už devynių galybių arba bent jau pasakyti viską viską, ką apie juos manau... Bet Jėzus juk taip nedarytų. Skaudžiose situacijose visada būna sunkiau suprasti, kaip Jis pasielgtų, bet tada prisimenu Jėzų, prikaltą prie Kryžiaus. Bejėgį ir jau nieko nebedarantį... Sugebantį tik melstis. Įskaudintas ir pažemintas Jėzus ištaria: "Tėve, atleisk jiems, nes jie nežino, ką daro..." Ir man tai yra pati galingiausia malda. Prisimenu šiuos Jėzaus žodžius ir prašau atleidimo visiems tiems, kurie nežino, ką daro. Tose situacijose, kai negaliu nieko padaryti, galiu melstis taip, kaip meldėsi Jėzus. Svarbiausia tik tai, kad Jis pasiliktų kartu tiek linksmoje, tiek liūdnoje mano kasdienybėje...

Na štai... Tik visai aš čia nenorėjau šita liūdna gaida pabaigti, bet taip jau gavosi. Netyčia. Atsiprašau. :)

AMI portretas

Pasakyta

Visai gražiai gavosi:) Didelių dalykų, sakai, neatsimeni...:) Bet, matai, visi dideli dalykai yra maži :) Ir jei esi ištikimas mažuose dalykuose...

Dabar aš noriu laiko minčių sudėliojimui, nes nenoriu tau pasakyti tik tiek, kad gerai ir teisingai atsakei, nors taip ir yra:) Susitiksim rytoj:)

mm portretas

Šypsena

Dabar šypsausi Jums. :) Gražios nakties!

RU portretas

Mokytojai

Aš apie tas liūdnesnes situacijas... Jei pripažįstame, kad atsitiktinumų nebūna, vadinasi, visi mūsų gyvenime sutikti žmonės yra ne šiaip sau siųsti. O kodėl? Kam? Pakeisk požiūrį į juos, paversk juos savo... mokytojais. Ir, jei sugebėtume pasimokyti santūrumo iš plepių, švelnumo iš grubių, kantrumo iš nenuoramų ir t. t. (pratęsk pati) ir tą kartais karčią patirtį paversti išmintim, mes dėkotume už kiekvieną sutiktą žmogų. Tai nėra lengva "pamoka", ne visada pavyksta susidoroti su užduotimi. Stiprinamės malda, ypač ribinėse situacijose - Tėve, jei nori, atimk šitą taurę nuo manęs, tačiau tebūna ne mano, bet Tavo valia! (LK 22, 42)

mm portretas

Pamokos

Teisybė. Sutinku, kad iš kiekvieno sutikto žmogaus galima labai daug išmokti. :) Taip ir stengiuosi daryti, tik kartais gal kantrybės reikėtų kiek labiau pasimokyti... Kita vertus, čia tik mano požiūris į juos. Aš galiu priimti ir mokytis arba atmesti, tačiau tie žmonės nuo to nepasikeičia. Plepumas, grubumas, veidmainiškumas išlieka ir dažniausiai tai nėra labai geri dalykai... Tada meldžiuosi, prašydama Tėvo atleidimo jiems ir malonės sau, kad pati galėčiau atleisti. Ir toliau kantriai mokytis... Toliau dėkoti...

mm portretas

Atrodo

Atrodo, būsiu truputį išsidūrus! :) Plepumas tikrai nėra labai geras dalykas. Mhm... Martyna pasižada kada nors pasitaisyti... :)

AMI portretas

Ne

Niekas čia nesibado..:) Tai kaip kalbėtis nesikalbant?

mm portretas

:)

Nežinau. :)

RU portretas

Pergalės

Manau, kad visais gyvenimo atvejais yra svarbu įvardinti, kas man nepatinka kito žmogaus elgesyje ir koks mano požiūris į tai. Tavo tikslas yra keisti save, o ne kitą žmogų. Nors Tu ar aš taip pat esame mokytojai kitiems žmoniems. Gal mes tik nepastebime tų pokyčių kituose, gal ne taip jau greitai jie ir įvyksta. Mažos pergalės yra ne mažiau vertingos. O su atleidimu tai reikia paskubėti ir nesinešioti nuoskaudų, kurios tik nuodija sielą.

AMI portretas

Malda

RU, kas yra malda - procesas ar rezultatas?

RU portretas

Link

Įdomiai paklausėt... Atsakyčiau tais pačiais žodžiais, kad malda yra procesas, siekiantis rezultato.:)

AMI portretas

Ačiū

Ačiū. Dabar jau reiktų aiškintis kokio rezultato..:) Bet tiek to, galėtų būti nauja pokalbių tema:)

RU portretas

Trumpai:)

Taip, atrodo turime ir forumo temą apie maldą..:) Bet jei trumpai, tai atsakyčiau taip: malda yra kreipinys į Dievą, melsti Dievą tolygu prašyti Dievo. Ko prašome, tai jau priklauso nuo kiekvieno iš mūsų "apetito" ..:) Juntamą ar regimą Dievo pagalbą, kaip ženklą, kad malda buvo išklausyta, ir vadinčiau maldos rezultatu.

AMI portretas

Yra

Pažiūrėjau, kad jau yra pasiūlyta forumo tema Maldos galia, tai siūlau rytoj ten susitikti, o dar  ir sekmadienis:) Jau laukiu rytdienos:)

RU portretas

Iki

Visada įdomu ir malonu susitikti su Jumis. Iki:)

mm portretas

Mhm

Pamokos pamokos... Gyveni, žmogau, ir mokaisi... Jūs teisi, Rosita. Deduosi Jūsų žodžius į širdį ir dėkoju... :)

RU portretas

Be atostogų

Teisingai sakai, Martyna, kad gyveni ir mokaisi. Ir kol gyvensim, tol mokysimės. Labanakt, mokslo drauge, rytoj vėl laukia... pamokos:)

AMI portretas

If

Vat, tame ir esmė - 'jei sugebėtume pasimokyti... ir paversti išmintimi'.

AMI portretas

Klausimėlis

Na, vis vien prieš tai, dar noriu paklausti: mes teigiame - Jėzus gyvas. Kaip atpažįsti, kad su mumis šią akimirką - Jėzus? Arba kad, vat tada su manimi buvo Jėzus. Kaip, per ką?:) Ar tau taip nebūna?

mm portretas

Jėzus

Jėzus? Na, tiesiog... Jis gyvas. :) Aš žinau tai. Aš tuo tikiu. Susitinku Jį kituose žmonėse, girdžiu Jėzų, kalbantį per maldą, matau Jo ženklus... Jaučiu Jo Dvasią, kuri visada ateina, nešina ramybe. Nebandau suvokti protu. Kad Jėzus gyvas ir kad Jis yra šalia mūsų, visada pasako širdis... :)

RU portretas

Maskuotė:)

Motina Teresė yra sakiusi, kad kiekviename iš mūsų slepiasi Jėzus.

AMI portretas

Nemelavo

Ir sakė tiesą:)

antanas portretas

Laimutės teisingai pabrėžta

Laimutės teisingai pabrėžta mintis čia tik forumas :). Mes esame ne išganytieji, bet keliaujanti Dievo Tauta.

RU portretas

Cituoju

Aš jums duodu naują įsakymą, kad jūs vienas kitą mylėtumėte: kaip aš jus mylėjau, kad ir jūs mylėtumėte vienas kitą! Iš to visi pažins, kad esate mano mokiniai, jei mylėsite vieni kitus.  (Jn 13, 34-35)

mm portretas

Ačiū

Ačiū, Rosita. ;))

RU portretas

Ne man:)

Tai, kad ne man čia dėkot reikia. Aš irgi tik dėkotoja..:)

RU portretas

Įsiklausyti

Manau, kad mm žvelgia teisinga kryptimi... Malda įsileidžiam Dievą pas save ir leidžiame Jam veikti. Jis visada turi ką pasakyti mums. Reikia tik nurimti ir įsiklausyti, kadangi gyvenimas yra gan triukšmingas visokiom prasmėm. Visi atsakymai yra mumyse. Reikia išmokti klausytis. Būna, kad kartais norisi užsikimšt ausis, bet Jis vėliau primins, ką norėjo pasakyt. Jam kantrybės stoka nepažįstama.

antanas portretas

Visi esame Dievo vaikai

Visi esame Dievo vaikai, o kokie mes krikščionys - parodo laikas :)

AMI portretas

Palikot

Na, va, palikot mane ant ledo..:) O taip norėjau sužinoti kaip šių dienų žmogaus realiame gyvenime žodis tampa kūnu...:(

mm portretas

Nepalikom

Nepalikom. :) Aš atsakysiu. Sunkus klausimas. Reikia laiko. Nepykit. :)))

AMI portretas

Chu...

Chu... dar ne viskas prarasta:) Ačiū:) Nepykstu visai, tik kai padėkavojai Rositai, tai jau maniau, kad diskusija baigta...:) Todėl ir klausiu, kad klausimas sunkus:) Labai lauksiu...bet  atsakysi tikriausiai ne šiąnakt :) Labanakt:))

mm portretas

Tikriausiai

Tikriausiai jau ne šiąnakt... Labanakt. :)

Laimutė portretas

Negirdžiu

Skaitau, kokios visų klausos nerealiai geros...:) Arba Jėzus nerealiai garsiai jums kalba.

Na, ir aš turėdama laiko, papasakosiu situaciją, kaip norėjau savo vietoje įsivaizduoti Jėzų (kaip Martyna).

Tai va. Nusprendžiau įsigyti motociklo teises (kad galėčiau daryti dar daugiau gerų darbų :) ) Ir ką?

Pirmiausia, kaip ir priklauso, patarimo kreipiausi į Jį. O Jis iki šiol vis dar tyli, matyt, bando mano kantrybę?:) Jau pusę metų laukiu, per tiek laiko gi turėjau bent jau šnabždesį Jo išgirsti. Žinokit, nieko.

Į visokius  tariamus ženklus, sutiktus žmones, nekreipiu dėmesio...Laukiu atsakymo iš Jo.

Patarkit, kaip elgtis toliau?

P.S. Dėl nelabai vykusio forumo formato (nemoku išsireikšti), net nebandau kurti naujos temos. Žiūriu ši tema prie populiaresnių, tai čia ir priklydau.

Ai, šian gi sekmadienis, gal jau atleisit, nepyksit ir ...neteisit. :)

RU portretas

Klausyk

Kartais tylėjimas būna iškalbingesnis už kalbėjimą. :)

antanas portretas

Klausimėlis

Kaip motociklo teisės gali padėti siekti Dievo Karalystės? (kokie tie gerieji darbai)?

Laimutė portretas

Bike

O automobilis?:) Tai čia žinok lygiai taip pat.

Vežčiau, ką darau ir iki šiol, visus tranzuojančius, dažniau aplankyčiau močiutę, ką darau ir iki šiol, suteikčiau NEMOKAMĄ galimybę Dievo sukurtu gėriu pasidžiaugti žmonėms, patirčiau begalinį vėjo prisilietimą (tuo pačiu, gal ir Jo:) ) , taip galima tęsti iki begalybės...

Tiesiog būčiau laiminga.:)

Tu prieš?

P.S. Tai tu Antanas?:) Tikiuosi, kad ant manęs nepyksti, už pasisakymą galerijoje. Juk aš tavo Sesė, kaip ir tu mano Brolis...:)

mm portretas

Kantrybės

Nepykstam. Viskas gerai, Laimute. :) Aš galiu pabandyti atsakyti į Tavo klausimą, jei leisi...

Kalbant apie šį konkretų atvejį... Man labai sunku įsivaizduoti Jėzų ir motociklą kartu. :))) Bet aš manau, kad Jam yra svarbus kiekvienas mūsų prašymas (nesvarbu, ar tai yra smulkmena ar didelis dalykas). Jėzui esame svarbūs mes ir todėl visi mūsų reikalai taip pat...

Manau, kad Jėzus tikrai žino, kada ir kaip yra geriausia atsakyti į Tavo klausimą. Iš patirties galiu pasakyti, kad pusė metų nėra labai ilgas laiko tarpas. Buvo vienas atvejis, kai Jo atsakymo aš laukiau gal dvejus metus, o gal ir dar daugiau... Ir sulaukiau. Tiesiog turi ateiti laikas, kad Tu būtum pasiruošusi išgirsti Jo atsakymą, jį priimti ir suprasti. Ir klausytis nuolatos... Žinai, sunku paaiškinti. :) Kalbėkis su Juo maldoje, prašyk atsakymo, jei Tau tai tikrai yra svarbu. Ir tikrai neliksi neišklausyta.

Prašykite, ir jums bus duota, ieškokite, ir rasite, belskite, ir bus jums atidaryta. Kiekvienas, kas prašo, gauna, kas ieško, randa, ir beldžiančiam atidaroma. (Mt 7, 7-8)

Drįstu pastebėti, jog nelabai gerai darai, kad nekreipi dėmesio į ženklus ar sutiktus žmones. Tai yra Jėzaus būdas kalbėti mums. Atidžiau įsiklausyk. Pabandyk suprasti, ką Jis nori Tau pasakyti per vieną ar kitą dalyką. Ir būk kantri. :)

Linkiu Tau kantrybės. :) Pasitikėjimo Juo ir maldos.

Galbūt kažkas turi ir kitokių atsakymų. Čia maniškis. :)

mm portretas

Ir dar šiek tiek

Noriu pastebėti vieną dalyką. Kalbėdama apie Dievo atsakymą, nepasakiau, koks jis bus. Nesakiau, kad Dievas būtinai pasakys "taip". Tiek "taip", tiek "ne" tikimybė yra vienoda. :) Tiesiog, kai ateis laikas, suprasi, koks tas atsakymas yra, ir tuomet jis Tau bus pats geriausias. Juk Tėvas visada žino, kaip yra geriausia Jo vaikams, ir tuo pasirūpina. :) Sėkmės.

antanas portretas

Tikrai aš ne prieš, kad tu būtum laiminga. Sakykim, gautum tą motociklą ir laiminga sau važinėtum... Vieną dieną Jėzus sakytų: duok man juo pasivažinėti. Koks būtų atsakymas?

Tu nori, kad Jėzus sėdėtų tau už nugaros. O ar norėtum, kad tą motociklą vairuotų Jėzus, o tu sėdėtum Jam už nugaros?

Na taip, aš Antanas ;) Gal mano nuotrauka per baisi, jei galvoji, kad aš greitas pykti. Žinoma nepykstu ir labai džiaugiuosi, kad tų kunigų vietą užimsi tu.

Laimutė portretas

Nesupratau

Su savimi Jėzui leidžiu daryti viską. :)

Ką turi bendro Laimutė ir kunigystė? Be ryšio čia man tas tavo pasisakymas...

vilma k portretas

Ir aš

Nesuprantu ir aš, kaip galima užimti kunigų vietą... hmm

Laimutė portretas

Nesupratau

Tu Antanas? :)

Žinai, jei jau mes gyventume tik vaizdiniais, na, kaip Dievas atrodo plaukdamas "Titanicu", ar vesdamas TV3 žinias, mirčiau batuose iš juoko. O vat ant motociklo ir juo labiau už savo nugaros, aš Jį įsivaizduoju.:)

Ir žinai, ką, man vienas vienuolis taip sakė, kuris beje mane susitranzavo (va čia, tai begalinis  Dievo ženklas:)), kad Dievas  į žmogaus širdį nesiunčia tokių troškimų, kurių žmogus būtų nevertas, kad ir kokie jie "trenkti" būtų. Tai taikau ir savo atvejui.

Taip kad, jeigu yra noras, tai turėtų būti ir Jo pritarimas...:)

mm portretas

Viskas gerai

Tai gerai gerai. Aš juk ir sakau, kad Jėzui yra svarbūs visi mūsų reikalai ir Jis tikrai neužsimerkia nei prieš juos, nei prieš mus. :) Atsakymą, kurio lauki iš Jo, tikrai gausi. O gal jau ir gavai... :)

Aš ne Antanas. :) Sakydama "Nepykstam", turėjau omenyje Tavo atsiprašymą dėl forumo. Na, kad parašei čia. Manau, kad čia visai tinkama vieta... Viskas gerai. :)

Laimutė portretas

Vasara

Džiaugiuosi, kad viskas gerai.:)

O kodėl tu forume? Eitum maudytis, laižyti ledų ar šiaip, bernų "kabinti"...:)

Aš tai, ką, būtų Dievas lietų siuntęs, tai eičiau po laukus sraigiauti,  :) bet kad jau taip, tai yra, kaip yra.

Smagu su jumis palaikyti ryšį...:)

mm portretas

:)

Pastarosiomis dienomis tiek prisibuvau tame karštyje, kad dabar nelabai norisi išvis kažkur nosį kišti. :) Nelabai man tokia vasara... :))

O ši svetainė man patinka, tad pabūnu truputį... :) Smagu, kad yra daugiau palaikančių ryšį. :)

Laimutė portretas

Išpardavimas

Šiandien pirkau Meilę - 20% pigiau! Gal nusipirkti dar?

Rytoj pirksiu tavo šypsenas - dvi už vienos kainą...

Išseko ašaros, pirkau dar, - 15% daugiau nei įprasta, o kaina ta pati... Bet jos išsiliejo dar parduotuvėj...

Gavau NEMOKAMĄ užuojautos žvilgsnį ir daug šauksmų, taip pat NEMOKAMAI!

Įsigijau truputį užuojautos, vienoje pakuotėje su pagieža. Kitą savaitę pirksiu skausmo, nors netrūksta man jo, bet 50% nuolaida...

Laimė pabrango dvigubai, neįperku...

Nepirkau ir juoko, nebeliko, bet kitą mėnesį atveš dar...

O Tikėjimo gavau su kaupu, pigiau nei įprasta, bet brangiau, nei norėčiau.

Toleranciją grąžinsiu poryt - ne tas dydis. Grąžinsiu ir Viltį - ji sugadinta...

Vos nepamiršau, pirkau Ramybę, nedaug, nes nebeliko už ką, o man jos taip reikėjo...

P.S. Bet čia ne Maximoj...:)

mm portretas

Šypsena

Neblogai neblogai... O aš taip pasiilgau nemokamos šypsenos...

antanas portretas

Nemokamai

Šis "išpardavimas" man priminė vieną T-Buck giesmę.

Kai išmoksime "nemokamai" dalintis Dievo dovanomis, tapsime Jo mokiniais :)

Laimutė portretas

Imk

Norint gauti, reikia duoti. :)

P.S. Šypsokis, tau tinka prie veido.:) :)

antanas portretas

O kaip duoti

O kaip duoti, jeigu esi pripratęs tik imti?

RU portretas

Įpročiai

Kartais žmonės išugdo tokį įprotį imti, kad įsivaizduoja darantys paslaugą duodančiajam, t.y. leidžia jam būti geru...:)

mm portretas

Regis

Regis, turime dar vieną atsakymą dėl egoizmo... :)

Aladinas portretas

Egoistai

Man tai atrodo, jog visi mes egoistai :) bent jau aš kai stengiuos save stebėti, tai kiekvienas mano poelgis vedamas egoizmo. Šypsausi kitam, nes man gera; padedu kitam, nes kai jis padėkoja man širdy šilta; ištraukiu iš vandens bitutę, nes man gera padaryti gerą darbą; mokausi, kad vėliau man gautos žinios praverstų...

Ir ką bedaryčiau, regis, viskas tik man, dėl manęs, kad man būtų gera, kad aš gaučiau naudos.

RU portretas

Taip ir daryk

jeigu visų išvardintų gerų poelgių atlygis yra širdyje, ar reikėtų juos vadinti egoistiniais? Manau, kad  toks atlygis veiklos motyvo nesumenkina.

Laimutė portretas

Egoizmas

Acha... Gera kai gauni naudos iš kitų... Tikrai. Ir  tam visai nebūtina širdy jausti šilumą. :)

Nuo praeitos savaitės jau "laužiu" save kažką tai padaryti gera dėl kito, be naudos sau. Žiūrau :) nelabai dar, nelabai... Kažkaip nesigauna man taip paprastai, na, kad ir nusišypsoti nemokamai, vis tiek bent jau to paties laukiu atgal, jei ne daugiau...:)

amour portretas

Meilė

Baikit gi prekiauti Meile! :)

Laimutė portretas

Miegas

Kodėl nesinaudojate visi čia esantys NEMOKAMA Dievo dovana,- šventu poilsiu?:)

gabi31 portretas

Aš myliu...

Aš myliu save, dar labiau artimą, o be galo myliu... Jėzų... :)

web sprendimas c-4