Gruodžio 21 d.

Betliejaus taikos ugnis atkeliauja į Molėtus.
Vakarinėse šv. Mišiose (18 val.) Molėtų rajono skautai dalins Betliejais taikos ugnį.
Galima turėti savo žvakelę arba įsigyti iš skautų.

Betliejaus taikos ugnies akcija 2016 m.

Taika patinka – visi geros valios žmonės jungiasi į tinklą

Šiomis neramiomis Europai dienomis, pasitinkant šv. Kalėdas, ypač reikalinga TAIKA, o mums reikalingas gebėjimas priimti kitą, kuris galbūt yra silpnesnis, turi ydų, yra uždaras, o gal kitos rasės, kito tikėjimo, kitos orientacijos. Ar rasime savyje drąsos prieiti ir pasiūlyti taiką ir draugystę? Jei nerasime, tai pasaulis nepasikeis, nepasikeis tavo miestas, mokykla ar universitetas.

Mažas, nedidelis darbas, paimti iš Betliejaus atgabentą taikos ugnį (žvakę) ir ją paduoti tam, prie kurio tau buvo sunku prieiti, papasakok jam kas tai per ugnis ir kodėl ji dalinama, gal paduok ir arbatos puodelį, pakalbėk su juo apie ateitį, kurioje taip svarbi taika.

Betliejaus taikos ugnis – simbolinė akcija, skirta žmonijos taikai. Liepsna įžiebta Betliejuje keliauja aplink visą Europą ir Šiaurės Ameriką.

Šią ugnies kelionė prasidėjo 1986 m. Austrijoje, Linco mieste. Idėja kilo socialinės paramos akcijos „Šviesa tamsoje“ metu. Ir nuo tada kasmet, kažkuo ypatingai pasižymėjęs vaikas iš Austrijos keliauja į Palestiną ir Betliejuje uždega žvakę, kuri lėktuvu, specialioje kapsulėje, transportuojama į Vieną, o iš ten keliauja po Europą. Skautai ir ateitininkai kasmet perima Betliejaus taikos ugnį iš Lenkijos skautų ir dalina ją, kviesdami susivienyti taikai. Taika prasideda nuo kiekvieno nešančio ugnį, nuo jo šeimos, bendradarbių, kaimynų santykių.

Betliejaus taikos ugnis šiemet kviečia skleisti taiką šūkiu „Taika patinka – visi geros valios žmonės jungiasi į tinklą“. Ši akcija yra ypatinga tuo, jog liepsna niekuomet neužgęsta ir tikroji Betliejaus siela yra perduodama į visų norinčių ją priimti namus. Tai ypatingas ryšys tarp visų dalyvaujančių akcijoje, jie sujungti šviesos, kurią siunčia pasaulio kūrėjas. Tai ypatingas momentas, nes kiekvienas ištiesdamas ranką su šia šviesa keičiasi ir keičia, jam ir jiems darosi jaukiau gyventi.

Betliejaus taikos ugnis į Lietuvą atkeliauja 2016 m. gruodžio 14 d.; gruodžio 15 d. vyksta traukiniais iš Vilniaus į Klaipėdą ir Turmantą (kiekvienoje stotelėje bus galimybė užsidegti savo atsineštas žvakes nuo pagrindinio žibinto); gruodžio 18 d. dalijama Katedros aikštėje Vilniuje. Nuo gruodžio 15 d. BTU taip pat bus dalijama įstaigose, institucijose, maldos namuose įvairiuose miestuose.

Betliejaus taikos ugnis atkeliauja ir į Molėtų rajoną:

Gruodžio 21 d. nuo 11 val. Betliejaus Taikos ugnis bus dalinama - Alantos seniūnijoje, Alantos gimnazijoje, Alantos bibliotekoje, Alantos senelių globos namuose;

Nuo 14 val. - Molėtų raj. savivaldybėje, Švietimo centre, Molėtų gimazijoje, Molėtų progimnazijoje, Molėtų pradinėje mokykloje, ligoninėje, Molėtų menų mokykloje, Molėtų rajono kūno kultūros ir sporto centre, laikraščių redakcijose, Molėtų vaikų globos namuose, „Saulutės“ ir „Vyturėlio“ vaikų lopšeliuose - darželiuose;

18 val. šv. Mišiose Molėtų šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje;

Gruodžio 22 d. - Giedraičių seniūnijoje, Giedraičių Antano Jaroševičiaus gimnazijoje;

Gruodžio 23 d. - Dubingių seniūnijoje, Dubingių pradinėje mokykloje, Dubingių regioninio parko direkcijoje, Dubingių šv. Jurgio bažnyčioje, vienišiems seneliams.

Daugiau informacijos galima rasti facebook paskyroje: BTU - Betliejaus taikos ugnis